Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

CYNAMONOWA KACZKA (PL)


W skład zespołu wchodzi ośmiu najlepszych białostockich muzyków, doskonale czujących się na scenie. Pomysłodawcą i założycielem Cynamonowej Kaczki jest dawny basista Kasy Chorych, Jacek Kaczyński. Zespół narodził się w 2013 roku podczas Jesieni z Bluesem.

„Bazę” repertuaru formacji stanowią utwory nieżyjącego już, białostockiego bluesmana Jerzego „Opala” Opalińskiego. „Jurek to wprost kopalnia pomysłów na muzykę i niebanalne teksty, genialnie oddające prawdę o rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć, a dodatkowo facet o niesamowitym poczuciu humoru” – wspomina Jacek Kaczyński. Muzycy współpracowali od 1993 roku.

Cynamonowa Kaczka