Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

DWAYNE DOPSIE & THE ZYDECO HELLRAISERS (USA)


W tym roku serię występów na scenie głównej Olsztyńskich Nocy Bluesowych poprzedzi eksplozja tańca i muzyki kreolskiej na Targu Rybnym. W czwartkowy wieczór odbędzie się tam jedyne w swoim rodzaju Zydeco Party! W oszałamiającą podróż do krainy cajun porwie publiczność Dwayne Dopsie i jego pięcioosobowa grupa The Zydeco Hellraisers.

„Muzykę Zydeco mam we krwi. Wypełnia ona moje serce i duszę” – słowa Dwayne’a znajdują odzwierciedlenie podczas każdego występu. Nic dziwnego. Muzyk urodził się w jednej z najbardziej muzykalnych i wpływowych rodzin Zydeco na świecie, a jego ojciec, Rockin' Dopsie, to bezdyskusyjnie ikona tego nurtu. Podobnie jak on, Dwayne gra na akordeonie (i to jak!) od dziecka. Swoją hałaśliwą orkiestrę The Zydeco Hellraisers, z którą odwiedza dziś najdalsze zakątki świata, stworzył w wieku 19 lat.

Grupa to pięciu instrumentalistów „z piekła rodem”: gitarzysta Brandon David, basista Dion Pierre, perkusista Kevin Minor, klawiszowiec Kim Phillips i Paul Lafleur, którego instrumentem jest klasyczny washboard. Jego dźwięk to gwarancja stu procent Zydeco w Zydeco. Silny związek z tradycją nie oznacza jednak, że Dwayne nie może poszczycić się własnym, oryginalnym stylem. Zdołał wynieść się ponad stereotypy, niosąc doskonałą zabawę Zydeco na miarę XXI wieku wszędzie tam, gdzie przyjdzie mu zagrać.


www.dwaynedopsie.com

Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers