Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

JAN GAŁACH BAND (PL)


Założycielem zespołu jest jej obecny lider, Jan Gałach. Obecny skład grupy skrystalizował się w 2011 roku, kiedy na stałe dołączyła do niej wokalistka Karolina Cygonek. Muzycy w szeregach formacji to doświadczeni instrumentaliści. Ich muzykę można określić jako szeroko pojętną, ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion.

Band nie stroni od improwizacji, co sprawia, że każdy występ jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów, jak Widespread Panic, Phish czy Gov’t Mule.


Zespół jest laureatem zeszłorocznego przeglądu koncertowego z cyklu „Twój Blues poleca” z udziałem czołowych zespołów kategorii „Odkrycie Roku” ankiety Blues Top 2013 kwartalnika „Twój Blues”.


www.jangalachband.pl

Jan Gałach Band