Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

JAW RAW (PL)


Jaw Raw to blues-rockowy band z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem scenicznym, konsekwentnie podążający w kierunku jazzu, fusion i muzyki alternatywnej. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy Piotra Ostrowskiego, który niedawno powrócił do składu po latach przerwy.

Zespół występował prawie na wszystkich bluesowych festiwalach w kraju, począwszy od Jaw Raw Meeting w Szczecinku, którego był gospodarzem. Na scenie towarzyszyli im m.in.: Rick Estrin, Chris „The Kid” Andersen, David Byrnes, Gerry Jablonski, Irek Dudek i wielu innych. Jako jedna z nielicznych polskich grup, Jaw Raw regularnie koncertuje poza granicami, przede wszystkim w Niemczech. Muzycy na swoim koncie mają też dwutygodniowe tournée na Wyspach Kanaryjskich.


www.jawraw.eu

JAW RAW