Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

MIKE ZITO & THE WHEEL (USA)


Mike Zito to doświadczony gitarzysta i wokalista, którego nazwisko w bluesowym światku wiele znaczy. „Today”, „Pearl River”, „Greyhound”… Każda solowa płyta Amerykanina wyznaczyła nowe kierunki dla blues-rocka, nierzadko będąc obowiązkowym punktem odniesienia dla młodszych muzyków. W 2012 roku powołał do życia zespół The Wheel. Ekscytujący wynik tej współpracy będzie można poznać podczas Olsztyńskich Nocy Bluesowych!

Zito zawodowo śpiewa od piątego roku życia. Tak, to nie żart! W 2006 roku serią ukazały się trzy owoce jego młodzieńczej aktywności artystycznej – płyty „Superman”, „America’s Most Wanted” i „Slow It Down”. W 2008 roku podpisał kontrakt z Eclecto Groove Records. Wtedy też w ręce fanów blues-rockowego grania trafił album „Today”, a kariera Mike’a zmieniła się nie do poznania. Pochwałom ze strony słuchaczy i mediów nie było końca. Zaledwie rok później jego dyskografia powiększyła się o kolejny album, z którego utwór tytułowy, „Pearl River”, przyniósł mu upragnioną Blues Music Award w kategorii Piosenka Roku. Ostatni solowy longplay, nominowany do Blues-Rockowego Albumu Roku BMA „Greyhound”, ukazał się w 2011 roku.

W latach 2010-2014 Zito był wokalistą i gitarzystą popularnej supergrupy Royal Southern Brotherhood, która wstrząsnęła światowym rynkiem muzycznym, m.in. wyborną debiutancką płytą i statuetką Blues Music Award za  najlepsze wydawnictwo DVD, relacjonujące trasę koncertową w Niemczech.

Najnowsze krążki, znakomitą „Gone To Texas” i koncertową „Songs From The Road”, Mike nagrał wraz z założoną trzy lata temu formacją The Wheel. W jej skład wchodzą nieprzeciętni instrumentaliści: basista Scot Sutherland, gitarzysta i saksofonista Jimmy Carpenter oraz Rob Lee za perkusją. Grupa Mike Zito & The Wheel niebawem da koncert w olsztyńskim amfiteatrze, znacznie podnosząc swym blues-rockowym akcentem wysoką już rangę Olsztyńskich Nocy Bluesowych.


www.mikezito.com

Mike Zito & The Wheel