Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

PIERLUIGI PETRICCA (IT)


Właśnie ukazała się jego pierwsza autorska płyta pt. „At Home”. Choć na karierę solową zdecydował się dopiero pięć lat temu, ma za sobą solidny bagaż muzycznych doświadczeń. Niegdyś lider Papaleg Acoustic Duo, w ostatnich latach współpracował z takimi artystami, jak m.in.: Jimbo Mathus, Olga Munding, Rich Del Grosso, Jon Short czy Elam McNight. Dotychczas występował na największych europejskich festiwalach i innych, organizowanych po drugiej stronie Atlantyku.

Włoski gitarzysta zwykle koncertuje solo. Jego gra i charyzmatyczny śpiew przywołują na myśl twórczość dawnych mistrzów bluesa: Charlie Patton, Blind Lemon Jefferson, Bukka White. Na olsztyńskich Nocach Petricca wystąpi dwukrotnie – podczas Stare Miasto Intro i późniejszego Blues Chillout w pubie Sowa.


www.pgpetricca.eu

PIERLUIGI PETRICCA