Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

SHAKURA S’AIDA (CA)


Shakura to wspaniała kanadyjska wokalistka, która od ponad 25 lat upiększa światową scenę bluesa, jazzu i R&B. Urodzona w Nowym Jorku, wychowana w Szwajcarii, zamieszkała w Toronto piosenkarka to dziś niepodważalna międzynarodowa gwiazda, która głosem i niezwykłą osobowością podbija serca publiczności wszędzie tam, gdzie wystąpi. Dotychczas fani mogli usłyszeć i zobaczyć ją na żywo w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, niemal całej Europie, a nawet Rwandzie, Dubaju i na Karaibach. Najwyższy czas na koncert w Olsztynie!

Owiana sukcesem kariera solowa Shakury rozpoczęła się od jej pamiętnego triumfu podczas International Blues Challenge w Memphis, gdzie wokalnie wyniosła się ponad stu konkurujących ze sobą solistów i zespołów z wielu krajów. Dziś dyskografię artystki wypełniają trzy rewelacyjne albumy: debiutancki „Blueprint” z 2008 roku, wydany dwa lata później „Brown Sugar” oraz dwupłytowy „Time” sprzed trzech lat. Wszystkie cechuje nie tylko poruszający, spleciony z prawdziwych emocji śpiew, lecz także potężne zaplecze instrumentalne. O uznaniu Kanadyjki świadczą też liczne wyróżnienia i nominacje, m.in. do Blues Music Award (Artystka Roku), Juno Award (Album Roku) i Indie Music Award (Bluesowy Artysta Roku) z 2013 roku. Jak sama przyznaje, jej życie wypełnia mnóstwo niesamowitych muzycznych przygód. „Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co będzie dalej!” – powtarza. Tego lata wokalistka wystąpi na głównej scenie Olsztyńskich Nocy Bluesowych. To będzie wyjątkowy występ. Jej blues na wysokich obcasach, dosłownie i w przenośni, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych fanów tego gatunku.


www.shakurasaida.com

SHAKURA S’AIDA