Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum
Międzynarodowy Festiwal

© MOK Olsztyn                                                                              webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Olsztyńskie Noce Bluesowe 24. Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn Znajdź nas na Facebooku Nagrody Plakat XXIV ONB Loga partnerów: Green Taxi, Pub Sowa, Hotel Omega, StudioR, Restauracja Sphinx, projektywielkoformatowe.pl

© MOK Olsztyn                                                                                                                                                    webmaster@mok.olsztyn.pl

SPONSORZY

logo Społem
PARTNERZY
Logo HotelParku logo Hotelu Dyplomat
PATRONI MEDIALNI

BLUES BAZAR (PL)


Zespół inspiruje się chicagowskim bluesem, jump-bluesem, swingiem i nie tylko. To „blues do tańca i do posłuchania, po polsku i w dobrym guście”. Muzycy z Katowic i Sosnowca tworzą własne utwory, ale aranżują też polskie wersje amerykańskich standardów bluesowych.

W kwietniu tego roku ukazał się pierwszy album formacji pt. „Bez strat”. Sesja nagraniowa zrealizowana została na żywo w jeden dzień. Krążek ukazuje wrażliwość muzyczną oraz różnorodność zespołu. Jest również namiastką tego, jak grupa brzmi podczas koncertów. Blues Bazar tworzą: Marek Buczyński (śpiew, harmonijka ustna), Patryk Filipowicz (gitara), Krystian Michalski (bas) oraz Ryszard Sierotnik (perkusja, waszbret, cajon).


www.facebook.com/bluesbazar

BluesBazar