Koncerty na zamku
biletowane
- bilety 25 zł,
karnety 60 zł

Sprzedaż prowadzi: 

Sekretariat MOK,
ul. Rodziewiczówny 3,

Galeria Rynek,
ul. Stare Miasto 24/25,

Rezerwacja:
0 89 527 09 64,
imprezy@mok.olsztyn.pl


Organizator:
informacjeChip Jordan (USA) & Bogdan Topolski

Chip Jordan to młody  (24-letni) gitarzysta z Atlanty, USA. Jego rodzice zajmowali się organizacją koncertów i festiwali. Stąd jako młody chłopak często przebywał w środowisku muzyków i występował na jam session m.in. obok Mike’a Owen’a z grupy Molly Hatchet. Jego pierwszy zespół nosił nazwę The Cheap Whiskey Band. Grupa często występowała na zlotach motocyklistów i harleyów w wielu stanach Ameryki Północnej. W wieku dwudziestu lat Chip Jordan zdecydował się wyruszyć do Nowego Jorku. Został gitarzysta i wokalistą formacji "The Leftovers". W 2004 odbył trasę koncertową z zespołem Road Band po Litwie i wystąpił na festiwalu Bliuzo Naktys 2004. Obecnie mieszka na stałe w Wilnie, na Litwie. Współpracuje z formacjami Road Band z Lityw i VooDoo Soup z Polski. Wpływ na jego muzykę mają tacy wykonawcy jak: Freddie King, Jimi Hendrix, Duane Allman, Muddy Waters. Mieszając różne kierunki bluesa próbuje ukształtować swój własny styl. Pełen dynamiki i bluesowej improwizacji w stylu bottleneck wraz z elementami gitarowego i scenicznego show.
Więcej: www.chipjordanvoodoosoup.go.pl


Bogdan Topolski

Od ponad 15 lat gra bluesa. W roku 1993 z zespołem Night Come zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Rawa Blues. W 1998 uczestniczył w seminarium "Women in Rock" w Dortmundzie (Niemcy).
W 2000 roku jest uczestnikiem Music Industry Forum w Rydze (Łotwa). W latach 1999 – 2001 jako gitarzysta zespołu Kawa z Deszczem zdobył narody indywidualne na wielu bluesowych festiwalach w Polsce. Do tej pory zagrał ponad 600 koncertów w kraju i za granicą (Rosja, Francja, Czechy, Włochy, Niemcy, Litwa i Łotwa) oraz na najważniejszych imprezach i festiwalach bluesowych w Polsce.
Jako pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach jest współorganizatorem koncertów i pomysłodawcą festiwalu muzycznego "Wiosło Jaćwinga", który skupia młode grupy z Litwy, Łotwy, Niemiec i Polski. W tym roku zorganizował festiwal muzyczny  „W kręgu bluesa”, który skupił zespoły bluesowe z Polski, Litwy i Norwegii. Udziela się również w innych projektach muzycznych.
Więcej: www.bogdantopolski.prv.pl


 
 

Berlin Blues
Największy polski zespół bluesowy (przynajmniej wagowo). Leszczyński zespół blues-rockowy,powstały w 1999 r. we Włoszakowicach. Nazwa nie jest przypadkowa - wywodzi się z potocznego miana części Włoszakowic - "Berlinek", skąd pochodzili założyciele grupy.

Zespół dawał koncerty w klubach bluesowych (Sowa - Olsztyn, Blues Club - Gdynia, Fanaberia-Ostrów Wlkp.), występował na bluesowych festiwalach:
- Blues Na Kujawach 2001 - Brześć Kujawski,
- Balaton Blues - Rock 2005 Festiwal Miejska Górka,
- Blues w Ostródzie 2006- wyróżnienie,
- Leszno Czuje Bluesa Festiwal 2006,
- Solówka 2007 Edycja Dla Basistów - Nowa Sól - zwycięstwo Fabian Maćkowiak  
   oraz zakwalifikowanie zespołu do występu w Olsztyńskich Nocach Bluesowych,
- Blues Colours 2007- Ostrów Wielkopolski
- Las, Woda I Blues Radzyń 2007 - zwycięstwo w konkursie

oraz innych:
- Inter Festiwal Leszno 2005 - 3 miejsce,
- Inter Festiwal Leszno 2006 - zwycięstwo w konkursie.

Supportował Steve Fister Band oraz Blues Flowers podczas ich występów w ramach cyklu Leszno Czuje Bluesa. Poza tym od początku działalności grywa we wszystkich, czujących bluesa, miejscach Leszna i okolic.
Repertuar grupy tworzą standardy bluesa i blues-rocka oraz utwory własne inspirowane twórczością mistrzów gatunku.

Skład zespołu:

Karol Łaszczyński - perkusja
Fabian Maćkowiak - bas
Artur BB Konieczny - gitara solowa
Piotr Piotrowski - piano, Hammond
Grzegorz Sterna - śpiew, gitara

 


Zespół DEVIL BLUES  tworzy czwórka młodych muzyków z Białegostoku. Są oni  bezsprzecznie największym bluesowym odkryciem ostatnich miesięcy. W kwietniu 2006 jako laureat konkursu zespołów bluesowych YOUNG BLOOD otwierał koncert Gala Blues Top. Kolejne miesiące 2006 roku to pasmo samych sukcesów znaczonych wygranymi w konkursach festiwalowych, m.in.im. Ryśka Riedla w Tychach, w Ostródzie, Siemiatyczach, Galicja Blues Festiwal w Krośnie, Blues Colours w Ostrowie Wlkp., Bluesada w Szczecinie. DEVIL BLUES występował na tak znaczących festiwalach, jak RAWA BLUES FESTIVAL, JIMIWAY i JESIEŃ Z BLUESEM. Miał także możliwość supportowac gwiazdy takiego formatu jak Bill Perry, Wolter Trout czy Phil Guy . W ubiegłym roku zespół wydał debiutancki album „Democratic session”, dobrze przyjęty przez środowisko muzyczne oraz fanów bluesa. W ankiecie największego polskiego forum bluesowego Okolice Bluesa uznany został „Płytą Roku”.

Muzykę zespołu można określić jako blues w energetycznej oprawie, stylizowany na typowym, mocnym amerykańskim graniu. Ich występy są przepełnione emocjami opartymi w dużej mierze na długich, spontanicznych improwizacjach, budujących niesamowitą dramaturgię koncertów.

W marcu 2007 zespół otrzymał tytuł ODKRYCIA ROKU wg ankiety  pisma TWÓJ BLUES. Muzyczne dokonania grupy zostały również bardzo wysoko ocenione w innych kategoriach.

Skład zespołu:
Sebastian Kozłowski - git.
Krzysztof Gorczak - voc.
Tomasz Duszczenko – bas
Kamil Lickiewicz - dr.
Devil Blues
 
Filarami zespolu są trzy kobiety: Anna Frączek (voc), Jadwiga Kłapa (voc, ac), Katarzyna Kupiec (gt, bg voc). Towarzyszą im: Janusz Frychel (b), Roman Jońca (p, loopy), Łukasz Wojtas (dr).


Kid Brown


Mojo
Limbo
Karolina Cygonek & Tomi Blues Kapela
 
 
 
 
Dyrektor:
Marek Marcinkowski
KONTAKT

10-538 Olsztyn,
ul. Dąbrowszczakow 3
tel. (089) 522 13 50
tel./fax (089) 522 13 51