Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

Boney Fields & The Bone’s Project (USA/EU)


Pochodzi z Chicago, stolicy bluesa, gdzie przesiąknięty bogatymi tradycjami rodzinnymi i klubowym muzykowaniem uczył się grać na trąbce. W krótkim czasie rozpoczął współpracę z wieloma sławami, m.in.: Smokey Wilson, Buddy Guy, Junior Wells, Albert Collins, Albert Cotton. W połowie lat 90. przybył do Paryża, gdzie grywał ze swym przyjacielem z dzieciństwa – popularnym Bernardem Allisonem, którego olsztyńska publiczność mogła podziwiać podczas Nocy w 2004 roku. We Francji Boney występował też z legendarnym amerykańskim gitarzystą Lutherem Allisonem (ojcem Bernarda). Ówczesne doświadczenia skłoniły Fieldsa do założenia własnego zespołu, który w ostatnich latach odwiedził niemal wszystkie najważniejsze festiwale bluesowe w Europie i Stanach Zjednoczonych – The Bone’s Project. W tym roku przyszedł czas na scenę Olsztyńskich Nocy Bluesowych!

Kierowana przez trębacza formacja to siedmiu utalentowanych muzyków. Wśród nich znajduje się ceniona w bluesowym światku, białoskóra saksofonistka Nadege Dumas. Zarówno ona, jak i pozostali członkowie The Bone’s Project, także mogą poszczycić się współpracą ze światową śmietanką: Rido Bayonne, Big Joe Turner, Kassat, Jimmy Johnson, Salif Keita czy wspomniany Bernard Allison. 5 lipca, podczas sobotniego koncertu w ramach Olsztyńskich Nocy Bluesowych, Boney Fields & The Bone’s Project zaprezentowali utwory klasyków bluesa i rocka oraz własne kompozycje, które wypełniły trzy nagrane w ostatnim czasie albumy. Słowem wysmakowana mieszanka bluesa, rocka, soulu i jazzu… Motto Boney’a brzmi: „Publiczność musi bawić się świetnie! Czas na muzyczną imprezę, z dala od wszelkich stereotypów na temat bluesa, w których smętny staruszek przygrywa na swojej gitarze”. Z pewnością w Olsztynie nie było inaczej!