Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

Cheap Tobacco (PL)


Krakowski band powstał zaledwie trzy lata temu, a już zdołał zdobyć kilka nagród podczas prestiżowych polskich festiwali bluesowych. W 2011 roku został laureatem Galicja Blues Festival 2011 w Krośnie, a rok później otrzymał nagrodę publiczności, nagrodę burmistrza Sławy i II miejsce od jury podczas festiwalu Las, Woda & Blues. Na tym nie koniec – zespół na swoim koncie ma też Grand Prix festiwalu Kodex Blues 2012 oraz Wetwater Blues Festival 2012. Muzyka, która urzekła tamtejszych jurorów i publiczność jest trudna do zdefiniowania – krąży wokół takich gatunków, jak blues, rock, folk i wiele innych. Czterej muzycy, z wokalistką Natalią Kwiatkowską na czele, unikają rutyny, zwłaszcza podczas występów. Zdarza im się zagrać koncert akustyczny, ostatnio nawet z sekcją dęta i chórkami.