Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

Dr Blues & Soul ReVision (PL)


Soul ReVision to nowa poznańska formacja, powstała w 2011 roku. Choć jej nazwa sugeruje daleko idące nowatorstwo, stylistyka grupy opiera się przede wszystkim na klasycznej, czarnej muzyce lat 60., krążącej wokół bluesa, rhythm & bluesa i wczesnego soulu. Repertuar grupy w znacznej większości obejmuje najbardziej znane i lubiane standardy bluesowe i soulowe, często o wręcz tanecznym charakterze. Liderem grupy jest Dr Blues – wokalista i gitarzysta Krzysztof Rybarczyk, znany m.in. z legendarnej Wielkiej Łodzi. Wielbiciel muzyki lat 50. i 60., zwłaszcza B.B. Kinga, Ray’a Charlesa i Otisa Reddinga. Każdy koncert Soul ReVision to okazja do nieskrępowanej zabawy w towarzystwie muzyki, z której 50 lat temu rodził się współczesny rock i R&B.