Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

L’Orange Electrique (IT/PL)


Istniejąca od czterech lat L’Orange Electrique to grupa międzynarodowa. Jej wokalistą i harmonijkarzem jest bowiem śpiewający w języku angielskim rodowity Włoch – Michele Cuscito. Natomiast założycielem i liderem jest pochodzący z Rzeszowa gitarzysta Paweł Czajkowski, autor wszystkich kompozycji. Zespół od początku istnienia hołduje bluesowej tradycji, poszerzonej o elementy psychodelii. Niedawno zarejestrował kilka nagrań, które umieścił na płycie zatytułowanej „Brain Popcorn” z manifestem artystycznym grupy – wielobarwnym utworem „Diddley Medley”, utrzymanym w formie i duchu bluesowo-psychodelicznej tradycji. Pełne młodzieńczej witalności i radości wspólnego muzykowania kompozycje natychmiast udzielają się publiczności podczas koncertów.