Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

Open Blues (PL)


Pomysł na założenie zespołu narodził się w 2008 roku podczas hucznie obchodzonych urodzin Sławka Wierzcholskiego w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej, gdzie po koncercie Nocnej Zmiany Bluesa i przyjaciół samoistnie rozpoczęło się radosne jam session. Gdy na scenie pojawili się panowie, którzy tworzą obecny Open Blues, muzyka sama popłynęła ze sceny. Od tamtej pory młodzi bluesmani do Piwnicy zapraszani byli co tydzień. Już w 2010 roku wydali swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Seta w ryja”, docenioną przez recenzentów fachowych pism muzycznych, także zagranicznych (Blues Blast Magazin). Uskrzydlony sukcesem pierwszej płyty band w zeszłym roku wydał kolejny, równie dobry longplay – „Pięć złotych”. Oba krążki cechuje ciekawa forma nowoczesnego bluesa z charakterystycznym dla zespołu brzmieniem.