Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

Sharrie Williams & The Wiseguys (USA)
Słynie z potężnego głosu, wdzięku i wrażliwości. Jej śpiew to czysta przyjemność – pobudza wyobraźnię i urzeka zmysły. Tak w kilku słowach można określić Sharrie Williams, zwaną księżniczką rockin’ gospel bluesa. Miłość do muzyki obudziła w sobie już w wieku 12 lat, gdy śpiewała w kościelnych chórze. Od tamtego czasu występowała na najpopularniejszych bluesowych festiwalach w Stanach Zjednoczonych i Europie, współpracowała z samymi znakomitościami, jak m.in.: Buddy Guy, Dizzy Gillespie, Ike Turner, Taj Mahal czy Robert Randolph, który gościł w Olsztynie podczas jubileuszowej, XX edycji Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

W 2004 roku wydała swój pierwszy solowy album pt. „Hard Drivin' Woman”, a trzy lata później „I'm Here To Stay” oraz koncertowy „Live At Bay-Car Blues Festival”. Wszystkie, pełne talentu i wielkiej pasji Sharrie, zapewniły jej duże uznanie zarówno na starym kontynencie, jak i za oceanem. Jej zaskakująco długa trasa koncertowa z 2007 roku obejmowała m.in. Kanadę, Rosję, Szwecję, Szwajcarię, Niemcy, Belgię, Holandię, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, a nawet Turcję, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Północną Afrykę.  Wraz z końcem 2011 roku ukazał się jej najnowszy jak dotąd longplay pt. „Out Of The Dark”, dzięki któremu Sharrie zdobyła wiele zaszczytnych wyróżnień, królowała w prasowych rankingach i zestawieniach. Wiele bluesowych periodyków okrzyknęło ją artystką miesiąca. Nic dziwnego – „Out Of The Dark” oczarowuje słuchacza od pierwszych dźwięków i rodzi marzenia o występie piosenkarki na żywo. Pierwszego dnia tegorocznych Olsztyńskich Nocy Bluesowych spełniło się to marzenie. 5 lipca Sharrie Williams, wraz z własnym, ponad 10-letnim zespołem The Wiseguys, wystąpiła na scenie olsztyńskiego amfiteatru, czyniąc piątkowy wieczór czarującym, niezapomnianym, pełnym rześkiego bluesa. Pierwszy dzień festiwalu z Nią to rozkoszna świeżość!