Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych

i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

To właśnie olsztyńskie sceny gościły najznakomitszych artystów bluesowych z różnych stron świata. Niejednokrotnie

festiwal gwarantował publiczności rzadką możliwość zobaczenia i usłyszenia światowych gwiazd,

które do tej pory nie zawitały

na nasze rodzime sceny.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal
Olsztyńskie Noce Bluesowe 22 english webside Plakat 22. ONB
Główna Artyści Dobranocki Bluesowe Archiwum

© MOK Olsztyn                                       Dyrektor: Marek Marcinkowski                                          webmaster@mok.olsztyn.pl

stat4u
Logo MOK Olsztyn Link MOK Olsztyn

Sławek Wierzcholski i Nocny Big-Band (PL)


Sławek Wierzcholski i Nocny Big-Band to 19 znakomitych, kipiących energią muzyków na jednej scenie, przeplatany soulem i jazzem stylowy blues na najwyższym poziomie! Lider Nocnej Zmiany Bluesa na 30-lecie swojej formacji wspomógł jej sceniczną siłę czołowymi bluesmanami z Pomorza, którzy pod wodzą aranżera i dyrygenta Bogdana Ciesielskiego tworzą jeden z czołowych big-bandów naszego kraju.

Znany ze scenicznej swobody Sławek Wierzcholski w Nocnym Big-Bandzie znalazł wspaniałe wsparcie dla swoich porywających partii harmonijki i stworzył sceniczne widowisko, w którym nie brakło jego najbardziej znanych utworów, jak m.in. „John Lee Hooker”, „Szósta zero dwie”, „Hotelowy blues”  czy nieśmiertelny „Chory na bluesa”. Zgromadzenie tak znakomitej grupy muzyków na jednej scenie nie jest jednak łatwe. Dlatego też koncert ten był bardzo wyjątkowy – 6 lipca, drugiego dnia Olsztyńskich Nocy Bluesowych, Sławek Wierzcholski i Nocny Big-Band wystąpili wspólnie tylko raz w 2013 roku! Warto było być wówczas w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, usłyszeć cudowne dęte, harmonijkowe i gitarowe solówki, zobaczyć profesjonalne show z najwyższej półki.